Uroda

Depilacja laserowa nóg

Niektórzy z nas zmagają się z problemem zbyt silnego owłosienia. Jedną z najbardziej problemowych okolic są nogi. Tam włosy rosną szybko i są szczególnie uciążliwe podczas noszenia spódniczek z rajstopami, ćwiczenia w krótkich spodenkach czy też wyjazdu na basen.

Oczywiście, codziennie łapiemy się różnych metod, aby je usunąć. Owłosienie to naturalna sprawa na naszym ciele, jednakże ze względów estetycznych sięgamy po maszynki do golenia czy też kremy do depilacji i usuwamy przeszkadzające nam włosy. Często jednak genetycznie możemy zostać spadkobiercami owłosienia ciemnego i bardziej obfitego. Wtedy należy sięgnąć po metody silniejsze i dające bardziej długotrwałe efekty. Nadmierne owłosienie jest to, bowiem nie tylko kwestia estetyczna.

Zbyt obfity porost włosów może spowodować zapalenie mieszków włosowych czy wrastanie włosków po zakończonej depilacji. Depilacja laserowa Gdańsk wykorzystuje najnowsze osiągnięcia technologii. Za pomocą wiązki światła lasera niszczy się cebulki włosowe, zapobiegając ich dalszemu wzrostowi. Na tej samej drodze niszczony jest również pigment we włosie. Aby uzyskać trwałe i jak najlepsze efekty, cały zabieg należy, co jakiś czas powtarzać. Naturalnie cały zabieg jest wymierzony tylko w cebulki włosowe i nie powoduje uszkodzenia okolicznych komórek. Skóra przed zabiegiem powinna być odpowiednio przygotowana, aby uniknąć podrażnień. Na jakiś czas przed zabiegiem należy zaniechać depilacji z użyciem wyrywania cebulek, w dzień zabiegu nie nakładać na nogi żadnego balsamu nawilżającego ani nie traktować jej peelingiem. Ceny takich zabiegów są przystępne, biorąc pod uwagę komfort, jaki daje brak konieczności regularnej depilacji oraz kupowania coraz to nowszych produktów do tego służących.