Ciekawostki

Jak powinna być dobrana wycieraczka samochodowa do szyby?

Wycieraczki zamontowane na przedniej szybie auta to obowiązkowy element każdego pojazdu. To właśnie one wpływają na widoczność w czasie przemierzania kolejnych kilometrów. To one myją wszelkie zanieczyszczenia szyby i ściągają opady deszczu czy śniegu. Dzięki temu jazda może być bardziej komfortowa a przede wszystkim bezpieczna.

Jeszcze przed doborem wycieraczek należałoby ocenić stan tych, które funkcjonują aktualnie. Jeśli pozostawiają jakiekolwiek smugi na szybie czy nie zbiegają w całości opadów to ewidentny znak, że czas na zmianę wycieraczek.

W tym celu udajmy się raczej do profesjonalnego sklepu z akcesoriami samochodowymi, wycieraczka samochodowa nabyta za 5 złotych w supermarkecie raczej nie będzie spełniać dobrze swojego zadania. W branżowym sklepie to obsługa pomoże nam dobrać odpowiednie wycieraczki, patrząc przede wszystkim na przednią szybę auta.

Istotny jest dobór piór wycieraczek i ich długość. Chodzi o to, by wycieraczki obejmowały jak największą powierzchnię szyby jednak nie nachodziły na siebie. Do wyboru są też takie o konstrukcjach – z metalowym szkieletem, który dociska pióra do szyby bądź wycieraczki hybrydowe, których stelaż jest w całości zintegrowany z piórami, dzięki czemu są one bardziej sprężyste.

Wycieraczki z tradycyjnym stelażem są dużo tańsze, kosztują około 50 złotych jednak hybrydy wydają się dużo lepszej jakości. Warto więc czasem zainwestować więcej, tym bardziej, że chodzi tu głównie o nasze bezpieczeństwo.