CiekawostkiDom

Antyki – gdzie ich szukać?

Niesłabnącą popularnością cieszą się od dawna antyki. Te drewniane meble z duszą uznawane są za klasyczne, ponadczasowe a jednak zawsze oryginalne. Co więcej, niektórzy traktują je jako swoistą inwestycję bowiem wiadomo, że im starszy tym są bardziej wartościowe. Ponadto, antyki cieszą się niezwykłą trwałością – wykonane z najlepszej jakości drewna, z wielką, ręczną precyzją mogą służyć co najmniej kilkadziesiąt lat bez żadnej konserwacji.

Gdzie ich jednak szukać? Jak nie nabyć taniej podróbki a rzeczywiście oryginalny mebel? Okazuje się, że chociaż w Polsce nadal jest mniej tego rodzaju mebli a ich największa mekka jest na zachodzie to i u nas są miejsca, w jakich bez wątpienia odnajdziemy prawdziwe perełki.

W Warszawie antyków można szukać w antykwariatach. Te prowadzą najczęściej osoby, których stare meble drewniane to prawdziwa pasja. To nie wszystko bowiem najczęściej właściciele tego rodzaju obiektów trudnią się dodatkowo usługami takimi jak renowacja mebli. Dzięki temu przy jednoczesnym zakupie antycznego kredensu możemy skorzystać z usługi jego odnowienia przy zachowaniu pełnej wartości wyrobu.

Kolejnym miejscem godnym odwiedzenia mogą być Warszawskie Targi Antyków. To miejsce, gdzie spotkają się fani mebli z duszą. Tam znajdziemy zresztą nie tylko stylowe komplety, ale i inne cenne przedmioty domowego użytku – to na przykład stołowa zastawa czy elementy dekoracyjne.