Zdrowie

5 kroków zdrowego odchudzania – dietetyka Poznań

Nadwaga i otyłość to choroba i problem nie tylko estetyczny, ale też zdrowotny. Wiele osób decyduje się na zmiany w swoim życiu i rozpoczyna odchudzanie. Poznań jest miastem, które ma bardzo wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie, którzy swoim doświadczeniem oraz umiejętnościami poprowadzą w dążeniu do upragnionego celu.

Krok 1-czas

Ekstremalne podejście do diety, głodówki, chęć szybkich efektów, nie są zdrowym wyborem, który powinni promować wykwalifikowani dietetycy. Poznań oraz inne większe miasta świadczą profesjonalne usługi kompleksowego podejścia do odchudzania, czyli współpracę wielu specjalistów m.in. lekarzy, dietetyków i psychologów, którzy pomogą zaplanować dietoterapię. Przy zbyt restrykcyjnym odchudzaniu tzw. „efekt jojo” jest bardzo prawdopodobny. Dlatego, jeśli chcesz trwale schudnąć, rozłóż to w czasie.

Krok 2-regularność posiłków

Udowodniono, że regularne spożywanie posiłków w równomiernym odstępie przynosi korzystne rezultaty w odchudzaniu. Rekomenduje się spożywanie mniejszych objętościowo, a częstszych posiłków. Warto wspomnieć, że większą objętość danego posiłku można uzyskać dzięki dodatkowi warzyw, wtedy szybciej i na dłużej zyskujemy uczucie sytości, bez zwiększania podaży kalorii.

Krok 3-planowanie

Ważne w redukcji masy ciała jest planowanie posiłków i zakupów. Umiejętność ustalenia dań na kolejny tydzień oraz sporządzenie listy zakupów przyspieszy je znacząco. Kupimy to, co realnie jest nam potrzebne, a także zmniejszymy marnowanie żywności. Jadłospis z rozplanowaniem konkretnych posiłków wraz z przepisami oraz listą zakupów pomoże przygotować dietetyk kliniczny. Poznań dzięki obecności Uczelni Medycznej oraz Szpitali klinicznych, w których dietetycy mogą nabywać praktyki z tej dziedziny, ma wielu specjalistów zajmujących się leczeniem otyłości i zaburzeń metabolicznych.

Krok 4- uważne zakupy

Zdecydowanie jedna z ważniejszych zmian, jakie możesz wprowadzić do swojego życia to uważne czytanie etykiet produktów spożywczych. Dzięki temu unikniesz przyjmowania dodatkowych kalorii oraz cukrów prostych, często ukrytych w produktach przetworzonych. Warto kierować się zasadą-im krótszy skład, tym lepszy. Produkty light nie są polecane w czasie odchudzania ponieważ najczęściej usunięty z nich tłuszcz zostaje zastąpiony cukrem, którego nadmiar w diecie nie jest korzystny dla zdrowia.

Krok 5-aktywność fizyczna

Wiele Towarzystw Naukowych rekomenduje w swoich wytycznych dodatkową, około 30-45 minutową aktywność fizyczną dostosowaną do wydolności i możliwości organizmu oraz do stanu zdrowia. Warto też prowadzić ogólnie aktywny tryb życia, np. wybierać schody zamiast windy, czy rower zamiast samochodu.

Poznań dietetyk, dietetyk Grunwald, dietetyk Jeżyce

Jeśli masz problem z poradzeniem sobie z nadmierną masą ciała i poszukujesz dietetyka w Poznaniu, warto skorzystać z oferty Instytutu Mikroekologii. Placówka ta oferuje ekspercką pomoc w tym zakresie i zapewnia dostęp do dietetyków, lekarzy, a także badań diagnostycznych. Wsparcie lekarzy i dietetyków pomoże ustalić przyczynę problemu, dzięki temu możliwe będzie zaplanowanie skutecznego działania.